Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> 166 İsrail Askeri İntihar Etti; 311’i Cepheye Gitmemek İçin Kendini Vurdu!
Gazze-Savaşı-Sırasında-166-İsrail-Askeri-İntihar-Etti;-311’i-Cepheye-Gitmemek-İçin-Kendini-Vurdu

166 İsrail Askeri İntihar Etti; 311’i Cepheye Gitmemek İçin Kendini Vurdu!

Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesi üyesi Erkan Bedr, 10 Ağustos’ta el-Menar Televizyonu’nda katıldığı programda Gazze Savaşı sırasında 166 İsrail askerinin intihar ettiğini, 311 askerin ise cepheye gitmemek için kendini vurduğunu iddia etti.

“2 gün önce Haaretz Gazetesi, İsrail ordusunun kaybını şu şekilde açıkladı: 880 ölü, 1860 yaralı. Bu rakamlara, 166 Siyonist asker ve subayın intiharı da dâhil” diyen Bedr, bu 166 askerin, Gazze’ye gidip direnişçilerle çarpışmamak için intihar ettiğini; yine 311 Siyonist asker ve subayın da Gazze’ye gitmemek için kendini vurduğunu söyledi.

Tüm bu intihar ve yaralamalara gerekçe olarak, “Çünkü bunlar, bölgeden yaralı olarak dönen askerlerden korkunç hikâyeler işittiler. Böylece ayaklandılar; kimisi orduyu terk etti, kimisi intihar etti, kimisi de kendini vurdu” şeklinde bir açıklama yapan Bedr, “Siyonist düşman bizim ifade ettiğimizden çok daha fazla kayıp verdi” diyerek sözlerini bitirdi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir