Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> ABD Dünyanın En Zorba Ülkesidir!
abd-dünyanın-en-zorba-ülkesidir.

ABD Dünyanın En Zorba Ülkesidir!

İranlı Ayetullah Hatemi, İran’ın güneyinde yer alan Kiş adasında, dün düzenlenen Erbain merasiminde yaptığı konuşmada; İslam düşmanlarının müslümanlar arasında birliği bozmaya yönelik ciddi çaba içinde olduklarını ve bu amaçla akla hayale gelmedik senaryoları yürürlüğe koyduklarını ama ehli sünnet ve şiaların her zaman ehlibeyt ekseninde birlikte yaşadıklarını ve Allah’ın izniyle düşmanların oyunlarını bozduklarını söyledi.

Ayetullah Hatemi, bugün düşmanların İslam’ı hedef aldıklarını belirterek; onlar için bugün Sünni ve Şia’nın bir öneminin olmadığını onların asıl derdinin İslam’a olan düşmanlıkları olduğunu ve bundan dolayı İslam varlığını görmek istemediklerini söyledi.

Hobrigan Meclisi üyesi Ayetullah Hatemi, Amerika’nın İran milletini tahkir etmek ve zayıflatmak amacıyla sürdürmekte olduğu yaptırımlara işaretle; İran milletinin Amerika ve müttefiklerinin beklentilerinin aksine, bu yaptırımlar karşısında yenilgi almayıp daha da direndiğini zira İran halkının Aşura kültürüne sahip olduğunu ve bu kültürün de temelinde zulme ve zorbalığa boyun eğmemenin yattığını söyledi.

Ayetullah Hatemi, Amerika’da başta siyahilere yönelik olmak üzere insan hakları ihlallerine de temasla, Amerika’da kasten siyahilere öldüren güvenlik güçlerinin suçsuz görüldüğü ve halkın buna karşı protestoda bulunduğunu kaydederek; ‘İran’ı insan hakları konusunda suçlayanlar aslında bizzat kendileri dünyada insan haklarında en büyük ihlalci durumdadırlar’ dedi.

Ayetullah Hatemi, insan haklarından dem vuran Amerika’nın başta Amerika olmak üzere dünyanın değişik yerlerindeki gizli ve açık cezaevlerinde işkencelerle tutukluları öldürdüğünü, ülkelere saldırdığını belirterek, Amerika’nın gerçekte insan hakları konusunda yargılanması gereken bir hükümet olduğunu söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir