Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> Asıl Kaygı Duyması Gereken İsrail’i Açık Destekleyen Amerikadır!
asıl-kaygı-duyması-gereken-amerikadır

Asıl Kaygı Duyması Gereken İsrail’i Açık Destekleyen Amerikadır!

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Efham, Amerika yönetimi bölge gerçeklerini açık gözlerle görmesi gerektiğini vurguladı.

Dışişleri Bakanı Sözcüsü Merziye Efham gazetecilerle haftalık basın toplantısında Gazze halkına insani yardım konusunda yaptığı açıklamada, bu bağlamda Mısırlı yetkililerle görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün İran’da insan hakları durumundan kaygı duydukları ile ilgili sözlerini değerlendiren Efham, asıl kaygıya sebep olan durumun, Amerika’nın korsan İsrail’i çok yönlü desteklemesi olduğunu vurguladı.

Efham, Amerika yönetimi bu desteği ile bölge ve dünya gerçeklerine gözlerini yumduğunu ve bu yüzden yanlış hesaplar yaptığını ve böylece bölgenin gerçek gelişmelerinden uzaklaştığını ifade etti.

Korsan İsrail Filistin’i Filistinliler için büyük bir hapishaneye dönüştürerek kendisi de bu zindanın gardiyanı olduğunu belirten Efham, Amerika bu gardiyanı desteklediğini, oysa bölge gerçeklerini açık gözlerle görmesi gerektiğini vurguladı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir