Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Ateşkes İhlali Savaş İlanıdır!
Ateşkes-İhlali-Savaş-İlanıdır!

Ateşkes İhlali Savaş İlanıdır!

Nasır Selahaddin Tugayları: Ateşkes ihlali savaş ilanıdır.

Halk Direnişi hareketinin askerî kanadı durumundaki Nasır Salahuddin Tugayları tarafından bugün (25 Aralık Perşembe) yapılan açıklamada işgal güçlerinin ateşkes ihlalinde bulunmalarının savaş ilanı anlamına geleceği ifade edilerek buna karşılık kendilerinin de eli kolu bağlı durmayacakları vurgulandı.

Nasır Selahaddin Tugayları adına bugün öğle vakitlerinde düzenlenen basın açıklamasında, Filistin direnişinin ateşkes şartlarına bağlı kalmasına rağmen işgal güçlerinin dün gerçekleştirdikleri baskının ve Kassam Tugayları’nın komutanlarından Teysir es-Semiri’nin şehit edilmesinin siyonist işgalcilerin ateşkes ihlallerinin yeni bir tekrarı olduğu hatırlatıldı. Siyonist işgal güçlerinin bütün anlaşma duvarlarını yararak bölgede yeni birtakım şartları hâkim kılmaya çalıştıklarına dikkat çekilen açıklamada ateşkeste aracılık eden Mısır’ın bütün bu ihlaller karşısında sessiz kalmasına ve ateşkesin şartlarına bağlı kalınmasının sağlanması konusunda üstlendiği sorumluluğu yerine getirmemesine de tepki gösterildi. Açıklamayı yapan sözcü Mısır’ı bu konuda sorumluluğunu yerine getirmeye ve ateşkes ihlallerinin son bulması için derhal harekete geçmeye çağırdı.

Açıklamada Gazze’nin yeniden imarının geciktirilmesinin ve ablukanın sürdürülmesinin siyonist işgal rejimi açısından da maliyetinin olacağına, Filistin halkı eziyet çekerken, sıkıntılara maruz kalırken, hakları gasp edilirken işgalci siyonistlerin zevk ve eğlence içinde yaşayamayacaklarına dikkat çekildi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir