Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Ayetullah kaşani: Suudi yönetimi Amerika’nın hizmetçisi
Suudi-yönetimi-Amerika'nın-hizmetçisi,-ayetullah-kaşani

Ayetullah kaşani: Suudi yönetimi Amerika’nın hizmetçisi

Tahran Cuma Namazı Hatibi, düşmanlar İran İslam Cumhuriyeti’nin onuru ve büyüklüğüne karşı olduklarını ifade ederek, Suudi yönetimin Amerika’nın hizmetçisi olduğunu söyledi.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı Ayetullah İmami Kaşani’nin imamlığıyla Tahran üniversitesinin bahçesinde eda olundu. Ayetullah İmami Kaşani, hutbesinde Irak, Suriye, Lübnan, Filistin ve Yemen meselelerine işaret ederek, İsrail ve Amerika’nın hizmetçiliğini yapan Suudi yönetimin alçak olduğunu söyleyerek, Yemen’deki hadiseler Suudi yönetiminin işi olduğunu ifade etti.

Suudi Arabistan ve DAEŞ’i kim desteklediği şeklinde sorgulama yapan Tahran Cuma Namazı geçici İmamı, Viyana’da düzenlenen Suriye uluslararası konferansına işaret ederek, söz konusu konferansta görüşlerini ileri süren İran dışişleri bakanlığı yetkililerinin bu başarısını İran İslam Cumhuriyeti’nin iktidarı ve onuruna bağladı.

Ayetullah İmami Kaşani, İran düşmanları İran İslam Cumhuriyeti’nin onuruna ve büyüklüğüne karşı olduklarını belirterek, dünya emperyalisiti ve İslam düşmanları, Kapsamlı Ortak Eylem Planı dolaysıyla İran’ı ortadan kaldırmak niyetinde olduklarını söyledi.

Hutbesinin devamında düşmanların ülkeye nüfuz çalışmalarına işaret eden Tahran Cuma Namazı Hatibi, 13 Aban (4 Kasım) Küresel Emperyalisti ile Mücadele Günü’nde ABD aleyhinde atılan “kahrolsun Amerika” sloganına atıfta bulunrark bugünde Amerika’ya gösterilen tepkilere değindi.

Ayetullah İmami Kaşani, “Allah zalimleri sevmez. Zulüm ve bütün faciların akibeti bu olacaktır”diye konuştu.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...