Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Ayetullah Mekarim Şirazi: Bölgedeki Gelişmeler İsrail’in Güvenliği İçindir!
bölgedeki-gelişmeler-israilin-güvenliği-içindir.

Ayetullah Mekarim Şirazi: Bölgedeki Gelişmeler İsrail’in Güvenliği İçindir!

İran’ın taklit merci İslam âlimlerinden Ayetullah Mekarim Şirazi, bölgede yaşanan gelişmelere temas ettiği açıklamasında; bugün Batılı ülkeler, Amerika ve Siyonist rejim İsrail’in Müslümanlar arasında tefrika çıkarmak için var güçlerini kullandıklarını söyledi.

Ayetullah Mekarim Şirazi,  Tahran’ın güneyinde yer alan Kum kentinde, Yemen’den gelen bir grup İslam alimi ile görüşmesinde, İslam ümmetinin vahdetine vurgu yaparken İslam ümmeti arasında her türlü ihtilafın emperyalizmin lehine olduğunu belirtti ve ”Bugün Batılı ülkeler, Amerika ve Siyonist İsrail rejimi, işgalci ve korsan rejimin güvenliği için bölgede Müslümanlar arasında ihtilaf çıkarmaya odaklanmışlardır” dedi.

Dünya genelinde İslam’ın milletler arasında giderek yayıldığına temas eden Ayetullah Mekarim Şirazi,  hâlihazırda dünyanın bir çok bölgesinde insanların İslam’a yöneldiğini belirterek gerçekte bu durumun Müslüman milletlerin birliği için de son derece iyi bir gelişme olduğunu belirterek, Müslümanların birlik ve beraberliklerini bozacak her türlü girişimden uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Ayetullah Şirazi, Yemen’de yaşanan gelişmelerden kaygı duyduğunu da belirterek,  Yemen’de buhranın devam etmesinin İslam ve Müslümanların yararına olmadığını söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir