Son Haberler
Anasayfa >> FOTO >> Ayetullah Sistani, Türk işçilerin serbest bırakılmasını istedi
Ayetullah-Sistani,-Türk-işçilerin-serbest-bırakılmasını-istedi

Ayetullah Sistani, Türk işçilerin serbest bırakılmasını istedi

Ayetullah Sistani’nin bürosu tarafından yayınlanan bir bildiride Irak’ta kaçırılan Türk işçilerin serbest bırakılması istendi.

Bağdat’ın doğusundaki Sadr bölgesinde bir spor kompleksinde çalışan 18 Türk işçinin kaçırılmasına ilişkin,  Ayetullah Sistani’nin bürosu bir bildiri yayınlayarak, sözü edilen Türk işçilerin serbest bırakılmasını istedi.

Ayetullah Sistani adına açıklama yapan bir sözcü, bu tür eylemlerin İslam’a ve Ehl-i Beyt prensiplerinin yanı sıra devlete ve seçilmiş hükümete de zarar verdiğini vurgulayarak, siyasi çıkarlar doğrultusunda birkaç işçinin rehin alınmasını kınadı.

Ayetullah Sistani’nin sözcüsü, ayrıca “Bölgedeki olaylar ve trajedilerle hiçbir ilgisi olmayan masum insanlara zarar vermek ahlak, yasa ve meşruiyet dışıdır.” dedi. İki hafta önce Çarşamba günü, Irak’ın başkenti Bağdat’ın Sadr şehri semtinde 18 Türk işçi, askeri üniforma giyen maskeli kişilerce kaçırılmıştı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir