Son Haberler
Anasayfa >> FOTO >> Barzani’ye gönderilen silahlara bağdat engeli!
Barzani’ye-gönderilen-silahlara-bağdat-engeli

Barzani’ye gönderilen silahlara bağdat engeli!

Irak’ta Barzani yönetimine silah taşıyan iki uçak Bağdat’tan Kuveyt ve Türkiye’deki üslerine geri gönderildi. Açıklamayı Irak Savunma Bakanlığı yaptı. Yasa dışı silah taşıyan uçakların İsveç ve Kanada’ya ait olduğu belirtildi.

Irak Savunma Bakanlığı, Barzani yönetimine yasadışı silah taşıyan İsveç ve Kanada uçaklarının Kuveyt ve Türkiye’deki üslerine geri gönderildiğini açıkladı.

Irak hükümeti daha önce ABD öncülüğündeki iki koalisyon ülkesine ait uçağın Bağdat’ı bilgilendirmeden ve Bağdat’la işbirliği yapmadan Barzani’ye silah taşıdığı için alıkonduğunu duyurmuştu.

Irak Parlamentosu Güvenlik ve Savunma Komitesi Başkanı Hakim el-Zameli de, “Bağdat Uluslararası Havaalanı’ndaki Araştırma Komitesi, çok sayıda susturuculu tüfekle hafif ve orta ölçekli silah ele geçirdi” dedi.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsveç ve Kanada’ya ait iki uçağın Bağdat Uluslararası Havaalanı’nda birkaç gün alıkonduktan sonra sınır dışı edildiği, bütün kargolarıyla birlikte Kuveyt ve Türkiye’deki üslerine geri gönderildiği belirtildi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...