Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> Besiç Komutanı: Amerika İran’a nüfuz yolu arıyor.
amerika-irana-nüfuz-yolu-arıyor

Besiç Komutanı: Amerika İran’a nüfuz yolu arıyor.

İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgeneral Nakdi “Düşman İslami İnkılap’tan bu yana bizimle uğraşmış ve şimdi de ülkede bir nüfuz yolu açma peşinde” dedi.

Meşhed’de düzenlenen törende konuşan İran İslam Cumhuriyeti Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgerenal Muhammed Rıza Nakdi, Amerika öncülüğündeki istikbarın İslam İnkılap’tan beri İran’ı mahvetmek istediğine işaret ederek “Şuan da İran’da bir nüfuz yolu arıyorlar” diye konuştu.

Bazı kişilerin timsah göz yaşı akıtarak sömürücülerin ve Amerika’nın İran’a girme yolunu açmak isteyenlerin olduğunu hatırlatan İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgerenal Nakdi “Bu doğrultuda da kaçak ve yolsuzlukla zenginleşen bazıları Amerika ve İngiltere’nin desteklediği basın ve sosyal medya aracılığıyla Amerika’yı yeniden İran’a musallat etmek peşindeler” diye belirtti.

Ülkenin kalkınmasını Amerika’ya bağlayanların kendi çıkarlarını güttüğünü ve halkı görmezden geldiğini dile getiren İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgerenal Nakdi          Amerikalılar’ın ayakları İran’a açılsaydı halk için çırpındıklarını iddia edenler bugün hapishaneye gitmek yerine saltanatlarını kurabilmişlerdi” diye ifade etti.

Amerika müttefiklerinin durumu kötü

Amerika’nın bölgedeki müttefiklerinin durumuna da değinen İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgerenal Nakdi “Amerika müttefiki olan Türkiye bugün 400 milyar dolar borcu bulunuyor. Suudi Arabistan’ın da ekonomik durumu iyi değil” açıklamasında bulundu.

Amerika’nın terör gruplarını desteklemesinin de altını çizen İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgerenal Nakdi “Teröristlerin amaçları ve İslam adına işledikleri cinayetler istikbarın komplolarının ne olduğu hakkında iyi bir göstergedir” diye ekledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir