Son Haberler
Anasayfa >> AVRUPA >> Beşşar Caferi: Suriye’yi bölmek isteyenler ağrı kesici alsın!
Beşşar-Caferi,Suriye’yi-bölmek-isteyenler-ağrı-kesici-alsın,

Beşşar Caferi: Suriye’yi bölmek isteyenler ağrı kesici alsın!

Suriye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Beşar el-Caferi, Suriye’nin kuzeyinde federalizmin hayal olduğunu ifade ederek, “Suriye’yi bölmek isteyenler ağrı kesici alsın” dedi.

Cenevre – 3 Konferansı’na katılan Suriye Hükümeti heyeti başkanı Beşar el Caferi, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması şartıyla diyaloglara katıldıklarını belirtti. Rûdaw muhabirinin sorusu üzerine Beşar El Caferi, “Suriye’nin egemenliğinin ve bağımsızlığının korunması temel şartlarımızdandır. Bu çok açıktır. Bunlar aynı zamanda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) Suriye hakkındaki 13. maddesinde yer alıyor” ifadelerini kullandı.

BM Güvenlik Konseyi’nin bütün kararlarının başında sözkonusu maddelerin bulunduğunu söyleyen Beşar Esad’ın temsilcisi, Suriye’nin kuzeyinde federalizm konusuna ilişkin ise şunları söyledi:

“Bölünme meselesini tamamen aklınızdan çıkarın. Suriye’yi bölmeyi düşünenler Penadol (ağrı kesici bir ilaç) alsın ve bu hayalden kurtulsun” dedi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...