Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Beşşar Esad Tüm Direniş Gruplarının Kırmızı Çizgisidir.
beşşar-esad-tüm-direniş-gruplarının-kırmızı-çizgisidir.

Beşşar Esad Tüm Direniş Gruplarının Kırmızı Çizgisidir.

Hizbullah Lideri Hasan Nasrullah: Beşşar Esad Ve Suriye Halkı, Hizbullah’ın Ve Tüm Dünya Özgürlük Savaşçılarının Kırmızı Çizgisidir.

Lübnan Hizbullah Hareketi’nin genel sekreteri, Suriye Cumhurbaşkanı’nın geçen yıllarda direnişin sembolü olduğunu belirterek, Esad’ın Hizbullah’ın kırmızı çizgisi olduğunu belirtti.

Lübnan’ın El-Ahbar gazetesi, Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Bogdanov başkanlığındaki Rus heyet görüşmesinin detayların açıkladı.

5 Aralık’da düzenlenen bu görüşmede Bogdanov, Hizbullah’ın Suriye ve Esad konusundaki görüşlerini öğrendi. Nasrallah bu konuda yaptığı açıklamada, “Suriye’yi korumak, Suriye’nin stratejik alternatifleri ve terör ile mücadele konusunda verdiğimiz destek kadar, Suriye Cumhurbaşkanlığı’na da destek vereceğiz. Cumhurbaşkanı olmadan hiçbir çözüm olamaz ve Esad, bizim kırmızı çizgimizdir. Esad her zaman bir lider olarak biliniyor ve son 4 yıl içerisinde, direnişin sembolü haline gelmiştir” dedi.

Nasrallah açıklamasının devamında “Esad, Suriye ülkesinin özeti gibidir ve sadece belirtli bir din veya kesimin temsilcisi değildir. Esad, Suriye birliğinin sembolüdür. Suriye krızinin çözümü için gereken politik görüşmelerde hiçbir münakaşa kabul edilemez. 2003 yılında, Amerika’nın Irak’ı işgal ettiği dönemlerde, Washington yönetimi Esad’ı İsrail ve batı ile mücadele politikasını değiştermemesi durumunda, Suriye’nin de Irak gibi olacağı konusunda tehdit etmişti. Esad yönetimi bu deneyimden sonra, İran ile ilişkilere devam etmek, Arap ülkelerindeki direnişe destek vermek ve İsrail ile yaptığı savaşlarda Gazze’ye verdiği destekler ile, Suriye Cumhurbaşkanı konumunu korumanın yanısıra, bölgedeki tüm halk ve direniş güçlerin destekledikleri bir lider olmuştur” dedi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir