Son Haberler
Anasayfa >> AVRUPA >> Almanya >> Burucerdi: “Yaptırımlar kaldırılmazsa, Nükleer Program’a tam hız devam ederiz”
alaaddin-burucerdi

Burucerdi: “Yaptırımlar kaldırılmazsa, Nükleer Program’a tam hız devam ederiz”

MHA muhabirine konuşan İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu başkanı Alaaddin Brucerdi, Nükleer Anlaşma’yla ilgili 5+1 Grubu ve İran arasında çift taraflı bir sorumluluğun söz konusu olduğunu belirterek, Batılı tarafın İran’a karşı haksızca uyguladığı yaptırımları kaldırmaması halinde, İran’ın da önceden olduğundan bile daha hızlı bir şekilde Nükleer Programına devam deceğini belirtti.

Brucerdi ayrıca Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in ise İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu’nun bugün öğleden sonraki oturumuna katılarak, Lozan Bildirisi’yle ilgili kendilerini bilgilendireceğini ve Lozan Bildirisi’yle alakalı daha ayrıntılı yorumu ise bu oturumun ardından yapabileceklerini ekledi.

Alaaddin Brucerdi, MHA muhabirine yaptığı açıklamanın devamında ise İran Nükleer Müzakere Heyeti üyelerinin Temmuz ayı başına kadar hazırlanması beklenen Nükleer Anlaşma’nın nihai metninin hazırlanmasında ve yazılış aşamasında karşı tarafın hile ve tuzaklarını boşa çıkarmak için dikkatli olmalarını istedi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir