Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Çavuşoğlu: Yemen’deki Suudi Koalisyonu’nu ilk günden beri destekliyoruz!
Çavuşoğlu-Yemen'deki-Suudi-Koalisyonu'nu-ilk-günden-beri-destekliyoruz

Çavuşoğlu: Yemen’deki Suudi Koalisyonu’nu ilk günden beri destekliyoruz!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Suudi Arabistan’ın teröre karşı İslami dayanışma girişimini Türkiye olarak destekliyoruz. Riyad’da kurulacak mekanizmanın tüm aşamalarında yer alacağız, içinde yer alacağız” mesajını verdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Al Cubeir, düzenlediği ortak basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Cubeir, “iki ülke arasında bir üst düzey stratejik işbirliği konseyi kurulması konusunda ortak arzularının bulunduğunu” açıkladı. El Cubeir, konseyin, Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki güvenlik, askeri, ekonomik, ticaret, enerji ve yatırım konularını ele alacağını bildirdi.

Çavuşoğlu, Türkiye’nin Yemen’de koalisyonun yürüttüğü operasyona daha ilk günden destek verdiklerine hatırlatarak, O zaman Sayın Cumhurbaşkanımız, Suudi Arabistan Kralı ile yaptığı telefon görüşmesinde Suudi Arabistan’ın ve koalisyonun neye ihtiyacı varsa o desteği vereceğini çok net söylemiştir” şeklinde konuştu.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...