Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> Cezayiri: İran halkı ‘Kahrolsun Amerika’ sloganını unutmayacak
general-cezayiri

Cezayiri: İran halkı ‘Kahrolsun Amerika’ sloganını unutmayacak

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayeri, İran halkının ‘Kahrolsun Amerika’ sloganını unutmayacağını söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Kültür ve Besiç İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayeri, İran halkının istikbar karşıtı sloganlar atmasıyla ilgili bir yazı yayınlayarak bu konuyu ele aldı.

Tuğgeneral Mesud Cezayeri, bu yazıda İslam İnkılabı’nın İslam düşmanlarını yenilgiye uğratmak için kurulduğunu, Amerika ve Siyonist Rejim’in bu hususta asıl düşmanlar olarak tanındığını ve bu iki düşmanın birçok nefret verici şeytani planlar uyguladığını belirterek, “Eğer bugün dünyada ‘Kahrolsun İsrail’ ve ‘Kahrolsun Amerika’ sloganları tanınmışsa demek ki Amerika ve Siyonist Rejim büyük cinayetlere neden olmuştur. Aslında bu sloganlara ‘Kahrolsun İngiltere’ ve ‘Kahrolsun Munafıklar’ sloganını da dahil etmeliyiz” diye yazdı.

İran Genelkurmay Başkanı Kültür ve Besiç İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Tuğgeneral Cezayeri yayınladığı bu bildiride ayrıca tarih boyunca Büyük Britanya ve İngiltere’de iktidarda bulunan rejimlerin cinayetlerine ve ayrıca İslam İnkılabı karşıtı örgütlerin gerçekleştirdiği terör eylemlerine de değinerek, sözü edilen sloganların bir gecede ortaya çıkmayıp tarihi olaylara dayalı olduğunu ve İran halkının bu sloganları unutamayacağını vurguladı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir