Son Haberler
Anasayfa >> FOTO >> Devrim Muhafızları’nın Suriye’de bulunmasına gerek yok
Devrim-Muhafızları’nın-Suriye’de-bulunmasına-gerek-yok

Devrim Muhafızları’nın Suriye’de bulunmasına gerek yok

İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı “Devrim Muhafızları’nın Özel Kuvvetleri’nin Suriye’de bulunmasına gerek yoktur” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgeneral Nakdi, bugün Besiç Kurumu’nun 5. Azer binasında yaptığı konuşmada, İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu’nun Özel Kuvvetleri’nin Suriye’de bulunup bulunmamasına ilişkin soruya “Devrim Muhafızları’nın Özel Kuvvetleri’nin Suriye’de bulunmasına gerek yoktur ve İran İslam Cumhuriyeti, Suriye’de sadece danışmanlık hizmeti veriyor” diye beirtti.

Batılıların İran aleyhine öne sürdükleri ithamlara ilişkin Tuğgeneral Nakdi “Batılılar her zaman kendileri dışında bir başkasını suçlama peşindeler, oysa bu suçlamaların temelsizdir. Dünya süper güçleri İran aleyhine askeri yaptırımlar uygulamış ve biz de onlara cevap olarak bütün silahlarımızı kendi savunma sanayiimizde üretiyoruz” açıklamasını yaptı.

İran’ın terörle çatışan ülkeleri desteklemesine ilişkin Tuğgeneral Nakdi ise “Terör ile mücadele eden bütün ülkelere yardım yapıyoruz”.

Amerika’nın Irak’taki savaşına değinen Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgeneral Nakdi “Amerika, Irak’a kara kuvvetleri gönderse de yenilgiye uğradı. Amerika’nın karışmasıyla terör ile mücadele bir süre durduruldu. Amerika her nerede işe karıştıysa orada geri çekilmek zorunda kalarak yenilgiye katlandı” diye ekledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir