Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Direniş Siyonist düşmana bir an bile huzur vermeyecek!
direniş-siyonist-israile-bir-an-olsun-huzur-vermeyecek

Direniş Siyonist düşmana bir an bile huzur vermeyecek!

İslami Direniş Hareketi Hamas Batı Şeria’daki direnişin hızlanacağını vaat ederek, Filistin Hükümeti’ni Batı Şeria’daki Hamas üyelerini tutuklama kampanyasını durdurmaya çağırdı.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri dün düzenlediği basın toplantısında “Direniş devam edecek ve hızlanacak. Direniş Siyonist düşmana bir an bile huzur vermeyecek” dedi.

Ebu Zuhri, Direniş güçlerinin İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları ve sürdürdüğü Yahudileştirme ve işgal siyaseti karşısında boş durmayacağına işaret ederek “Siyonist düşman saldırılarının bedelini ödeyecek. Saldırıları durdurmak Siyonist düşmanın yararına olur” dedi.

Ebu Zuhri, Filistin Özerk Yönetimi’nin Hamas’a yönelik baskıyı sistematik olarak devam ettirdiğinin altını çizerek “Batı Şeria’daki direniş güçleri hedeflerinden vazgeçmeyecek. Hareket olarak, Mescid-i Aksa için yapılan yürüyüşlere Filistin Hükümeti’nin düzenlediği müdahaleleri esefle kınıyoruz. Halkımıza kendilerini, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı korumaktan vazgeçmemeleri çağrısı yapıyoruz” dedi.

Hamas Sözcüsü, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Hareket hakkında İsrail’le gizli müzakereler yürüttüğü yönünde yaptığı açıklamayı yalanlayarak “Bu suçlamalar iftiradan ve hiçbir gerçekliği olmayan yalan iddialardan ibarettir. Mahmud Abbas’ın bulunduğu göreve saygı duyması ve yalanlarını sonlandırması gerekir” dedi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir