Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Düşman stratejileri karşısında hazırlıklı olun
Düşman-stratejileri-karşısında-hazırlıklı-olun

Düşman stratejileri karşısında hazırlıklı olun

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei “Hava Savunma Savaşının misyonu, savunmasız noktaları ve düşmanın bütün stratejilerini tanıyıp ve bu stratejilere karşı koymak için somut çözüm ve planlar tasarlamaktır” dedi.

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei bugün Hatemül Enbiya Hava Savunma Karargahı komutanlarını kabul ettiler. İnkılap Rehberi, bu karargahın ülkeyi savunmadaki sorumluluklarına ilişkin “Her türlü tehdide karşı koymak için sürekli hazırlık düzeyinizi ve seçeneklerinizi geliştirin” diye belirttiler.

Hatemül Enbiya Hava Savunma Karargahı’nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle gerçekleşen bu ziyarette, İnkılap Rehberi sözkonusu karargahın komutanları ile yetkililerinin faaliyetlerinden dolayı teşekkürlerini bildirerek “Hava Savunma Savaşının misyonu, savunmasız noktaları ve düşmanın bütün stratejilerini tanıyıp ve bu stratejilere karşı koymak için somut çözüm ve planlar tasarlamaktır” diye konuştular.

Ayetullah Hamanei ayrıca “Bilimsel ve askeri kurumlarla iletişimi pekiştirerek mevcut olanakları en iyi şekilde kullanmaya çalışın ve her türlü tehdide karşı seçeneklerinizi artırıp çeşitlendirmek için çaba gösterin” diye vurguladılar. Ayrıca halkın yetkililere olan güvenini önemli bir emanet olarak değerlendiren Ayetullah Hamanei “Bütün sivil ve askeri yetkililer halkın güveninin kıymetini iyice değerlendirmeli ve kendi sorumluluklarını yerine getirmekle bu güvenin karşılığını vermeliler” diye eklediler.

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin konuşmasından önce Hatemül Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı Tuğgeneral Ferzad İsmaili, komutanlığını yaptığı karargahın İnkılap Rehberi’nin önlem ve buyruklarını hayata geçirmek için tamamen hazır olduğunu bildirdi.

Bu görüşmenin başında ise Hava Savunma Karargahı komutan ve yetkilileri öğle ve ikindi namazını Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’ nin imamlığında kıldı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir