Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Ez-Zahar: Direnişi Kimse Engelleyemez!
Ez-Zahar,-Direnişi-Kimse-Engelleyemez.

Ez-Zahar: Direnişi Kimse Engelleyemez!

Hamas Hareketi yöneticilerinden Dr. Mahmud ez-Zahhar “Kimse Filistin’deki direnişe müdahale edemez” dedi ve Gazze’nin yeniden imarı için düzenlenen konferansın direnişin silahsızlandırılması meselesiyle hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi.

El-Cezire Mubaşir’e Pazar akşamı yaptığı konuşmada ez-Zahhar “İsrailliler önce öldürüp sonra da cenazeye katılıyorlar. Filistinlilerin, İsrail’den başka bir yerden inşaat malzemesi alabilmesi için sınır kapılarının açılmasını talep ediyoruz. Gazze saldırıları boyunca durağanlaşmış olan İsrail ekonomisinin bir kez daha üstelik bizim sayemizde hareketlenmesini istemiyoruz.

Hareket olarak sınır kapılarının kimin elinde olduğuyla ilgilenmiyoruz. Mısır’dan Gazze’nin yeniden imarı için ticari pazarlarını Filistinlilere açmasını talep ediyoruz” dedi.

Son İsrail saldırılarında Mısır’ın Gazze’yi olumsuz etkileyip etkilemediğiyle ilgili sorulan soruya ez-Zahhar “Mısır merkezi bir devlet pozisyonunda… Yemen’de, Suriye’de, Filistin’de yaşananlar karşısında ortaya koyduğu tavrın nasıl bir etki uyandırdığı her şeyi açıklıyor” dedi ve “Hamas asla Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ)’nün “Kara Eylül” işlerine karışarak yaptığı hatalara düşmeyecektir” diye ekledi.

Gazze’nin yeniden imarıyla ilgili konferansın Gazze’de düzenlenmemesiyle ilgili olarak “Toplantının Gazze’de gerçekleşmesi imkansızdı. Çünkü bu toplantıya katılan, ancak aynı zamanda İsrail’i savunan bazı batılı devletler de bulunuyordu. Filistinliler bu devletleri temsil eden kişilerin bu topraklara ayak basmalarına müsaade etmezlerdi” dedi.

Gazze’nin yeniden imarı için verilen bütçenin büyük bir dikkatle gözetim altında tutulacağını ifade eden ez-Zahhar “Çünkü bu para kendi canlarını ortaya koyan şehitlerimiz sayesinde bize ulaşmıştır” dedi. Ez-Zahhar önceliğin yıkılan okullarda olduğunu belirtti.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir