Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Filistin Davası Davamız ve Pusulamızdır!
Mikdat,-Filistin-Davası-Davamız-ve-Pusulamızdır

Filistin Davası Davamız ve Pusulamızdır!

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el Mikdat;

Filistin davasının her zaman Araplığın ana davası ve pusulası olarak kalacağını dile getirerek Arap ulusu ve devletlerini yaşamakta olduğu sürecin, bütün Arapların tek ve ortak düşmanı olan İsrail’in Batılı güçler tarafından korumasının sürdüğünün kanıtını teşkil ettiğini belirtti.

Lübnan’da yayınlanan el Bina gazetesinde bugün “Filistin Davamızdır ve Pusulamızdır” başlıklı bir makalesi yayınlanan Mikdat; Ortadoğu bölgesinde hayatı felç eden terörün “İsrail” teröründen başka bir şey olmadığını dile getirerek genel olarak işbirlikçiler, ajanlar ve kiralık askerler aracılığıyla uygulanan bu terörün tek amacının Arap uygarlığının tarihi köklerini tahrip etmek olduğunun altını çizdi.

İsrail terörünün bir devlet terörü olduğuna değinen Mikdat; bu terörün bir devletin her ne pahasına olursa olsun varlığını sürdürmesi çini uygulanan en ahlaksızca ve alçakça yöntemlerden biri olduğuna dikkat çekerek birçok Batılı hükümet ve işbirlikçileri tarafından alenen desteklenen bu terörün insanlık tarihinde bir kara leke olarak kalacağını vurguladı.

Suriye’ye karşı savaşanların Suriye’nin, Filistin davasını ilkesel ve kesintisiz bir şeklide desteklemesi nedeniyle savaştığını ifade eden Mikdat; “Irak ve Şam’da İslam Devleti” ve “ Nusra” gibi bütün terör oluşumlarının Suriye’ye karşı sürdürdüğü savaşın arkasında, Suriye’nin Filistin davasına verdiği destek ve bu davayı siyasi ve stratejik programların temel davası olarak benimsemesi sebebinin bulunduğunu ibraz etti.

Bölgede hayatı felç eden terörün en önemli aktörleri olan Suudi Amerika gericiliğinin tek amacının İsrail çıkarlarına hizmet etmek olduğunun altını çizen Mikdat; kimi Arap devletlerin Gazze’ye karşı İsrail ile uzlaşma içerisinde olmasının garipsenecek bir durum olmadığını belirterek başta Körfez Emirlikleri devletleri olmak üzere bütün bu devletlerin tarihleri süresince direnişin karşısında yer aldıklarını beyan etti.

Makalesinin sonunda Körfez Emirlikleri yöneticilerine seslenen Mikdat; “ Ey Körfez Emirlikleri hakimleri, Filistin, Suriye, Mısır ve Libya’da döktüğünüz kanlar yetti artık… geleceğin tarih sayfaları sizleri lanetleyecektir… ahfadınız huzurunda sizleri ifşa edecektir…” cümleleriyle makalesini noktaladı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir