Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Firuzabadi:Kobani’ye Saldırı, Koalisyonun Suriye’ye Girmesine Bahane!
Kobani’ye-saldırı,-Koalisyonun-Suriye’ye-girmesine-bahane

Firuzabadi:Kobani’ye Saldırı, Koalisyonun Suriye’ye Girmesine Bahane!

İran Genel Kurmay Başkanı;
Kobani’ye saldırı, Koalisyonun Suriye’ye girmesine bahane
 İran GenelKurmay Başkanı “IŞİD karşıtı denen koalisyonun Suriye topraklarına askeri müdahalesine bahane olarak Kobani halkının kurban gitmesi söz konusu” dedi.
 GenelKurmay Başkanı General Hasan Firuzabadi, Suriye’nin Kobani kentinde Müslüman Kürt halkının IŞİD terör örgütü tarafından katliam edilmesi durumuna tepki olarak “Biz bu katliamdan dolayı çok endişe duyuyor ve bu durumu insanlık aleyhine işlenen bir cinayet ve facia olarak görüyoruz” dedi.

General Firuzabadi ayrıca “IŞİD karşıtı denen koalisyon güçleri maalesef hava bombardımanlarını belli yerleri vurup, IŞİD’in ilerlemesine kolaylık sağlıyacak bir şekilde yapıyorlar” diye konuştu.

Genel Kurmay Başkanı Firuzabadi daha sonra, mazlum Kobani halkına yardım ulaştırılması gerektiğini vurgulıyarak “Kobani kentine yakın olan komşu ülke yardım yolunu kapatmış durumda” diye ilave etti.

General Firuzabadi konuşmasının devamında, bölgede cereyan etmekte olan olayların karmaşık olduğu, dolaysıyla göstermelik koalisyonun perde arkasındaki girişimlerine karşı çok uyanık olunması gerektiğinin altını çizdi ve “Koalisyonun Suriye’ye yönelik askeri müdahalesine zemin olması için Kobani halkının kurban gitmesi komplosunun kokusu var havada” diye uyarıda bulundu.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir