Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> G.Koreliler Tacizci ABD Askerlerini Affetmedi!
g.kore

G.Koreliler Tacizci ABD Askerlerini Affetmedi!

Güney Kore’de sarhoş ABD askerlerinin Koreli bir kadına tacizde bulunması Korelileri galeyana getirince, ABD askerleri mahkemeye verildi.

Güney Kore’nin Yongin şehrindeki ABD üssüne bağlı 3 askerin geçtiğimiz hafta sonu, bir su parkında suça karıştığı iddia edildi. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, parka sarhoş bir şekilde gelen askerlerin bir kadına tacizde bulunması oradaki erkek çalışanları harekete geçirdi. İş arkadaşlarını korumak isteyen erkek çalışanlar ile ABD askerlerinin kavga etmesi ile olay büyüdü. Olay yerine itikal eden Koreli polislerle de kavgaya tutuşan askerler sonunda yakalanıp karakola götürüldü.

ABD ile Güney Kore arasında imzalanan askeri anlaşma (SOFA) gereği avukatlarının olmaması nedeni ile üslerine teslim edilen askerler hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi. ABD’li askeri yetkililerin Güney Koreli makamların ricalarına olumlu cevap verdiği ifade edilirken, avukat probleminin çözülmesi ile 3 asker hakkında Güney Koreli makamlarca soruşturma başlayacağı aktarıldı.

ABD üslerinin bulunduğu ülkelerde Amerikalı askerler sık sık taciz ve saldırı suçu işliyor. Kore ve Japonya’da da her yıl benzeri olaylarla skandal çıkaran ABD askerlerine tepkiler artıyor. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’deki ABD üslerinde de benzeri bir olay yaşanmış ve İncirlik üssünde ABD askerleri Kur’an-ı Kerim’i yırtıp ayaklamış, buna itiraz eden Türk subayla ABD’li askerler arasında arbede yaşanmış, ABD’li askerler Türkiye’de yargı önüne çıkarılamamıştı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir