Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> General İsmaili: Düşman tek bir hareket ederse o ülkenin semasını volkana çeviririz
Düşman-Tek-Bir-Hareket-Ederse-O-Ülkenin-Semasını-Volkana-Çeviririz”

General İsmaili: Düşman tek bir hareket ederse o ülkenin semasını volkana çeviririz

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Hatem’ul Enbiya Hava Savunma Karargahı komutanı, Fordu tesislerinin etrafını 200 mil çapında taradıklarını ve düşmanın yanlış bir hareketine en ağır şekilde yanıt vereceklerini belirtti.

Dün akşam saatlerinde Kum kentinde konuşan İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Hatem’ul Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı Tuğgeneral Ferzad İsmaili, İran’ın nükleer merkezlerine yönelik her hangi bir saldırı konusunda sert uyarıda bulunarak, İran’ın nükleer merkezlerine yönelik muhtemel her hangi bir saldırı ve tecavüze çok sert ve ağır karşılık verileceğini ve İran hava savunma birliğinin ülke hava sahasına yönelik her hangi bir hava tecavüzüne şiddetle karşılık vermek amacıyla teyakkuzda olduğunu bildirdi.

Tuğgeneral İsmaili ayrıca düşman’ın Fordu nükleer tesisine saldırma gibi bir tutum içinde olması durumunda İran hava savunma birliklerinin Fordu’nun yakınlarında yer aldığı Kum kentinin çok ötesinde düşmanın kendi hava sahasını bir volkana çevirecek durumda olduğunu bildirdi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir