Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> General Kasım Süleymani Bir Efsanedir.
Kasım-Süleymani-Bir-Efsanedir

General Kasım Süleymani Bir Efsanedir.

Tasnim Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Amerikalı emekli General Mark Hertling CNN ile yaptığı röportajda, “İran Kudüs Özel Güçleri Komutanı General Kasım Süleymani’nin bir efsane olduğunu ve sekiz yıllık savaşta büyük rol aldığını” söyledi.

Hertling, şöyle dedi: General Süleymani, geniş bir askeri deneyim ve tekniğe sahiptir.

Irak’ın Tikrit şehrinin özgürleştirilmesi konusuna değinen Amerikalı general, şunları dedi: Bu operasyon Musul şehrinin özgürleştirilmesi çerçevesinde bir ön adımdır. Hemen hatırlatayım ki eğer IŞİD gurubunun sözde “hilafet”i kurmasında temel aldığı faktörü ele alacak olursak, bu faktörün büyük bir bölümü, mümkün olduğu kadar en geniş bölgeler üzerinde hakimiyet kurarak onları elinde tutmaya dayanmaktadır. Dolaysıyla, bu bölgeleri IŞİD’ten almak son derece önemlidir.

Bu habere göre, geçen yıl terörist IŞİD gurubunun Curf es Sahr bölgesinde dağılmasına neden olan askeri operasyonun büyük ölçüde Kasım Süleymeni tarafından yönetildiği söylenmektedir. İranlı haber kaynakları da, Kasım Süleymani’nin Tikrit şehri etrafındaki Iraklı güçler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandığını duyurdular.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir