Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> General Purdestan: Suudiler’e en katı ve sert cevabı vermeye hazırız!
Suudiler'e-en-katı-ve-sert-cevabı-vermeye-hazırız

General Purdestan: Suudiler’e en katı ve sert cevabı vermeye hazırız!

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmedrıza Purdestan Mina olayında hayatını kaybeden Albay Caferi’nin cenaze töreninde yaptığı konuşmada “İslam İnkılabı Rehberi’nin buyrukları doğrultusunda beceriksiz Suudiler’e en katı ve sert cevabı vermeye hazırdır. İran Ordusu her zaman islam ve mustazaflara hizmet emteye hazır” diye konuştu.

Suud Hanedanı’nın dünya müslümanlarına karşı en çok cinayeti işlediğini aktaran Tuğgeneral Purdestan “Onlar Yemen ve Suriye halkına karşı sorumludur. DAEŞ gibi terör örgütünü de destekleyerek Irak halkının kana bulanmasında rolü vardır” açıklamasında bulundu.

Taliban’ı örgütleyerek Afganistan’ın suçsuz halkını ölüme sevkettiğini belirten Tuğgeneral Purdestan “Suud rejiminin Siyonistler ve Amerika yolundan yürüdüğü apaçıktır. Ancak Suud Hanedanı’nın çökme sinyallerini görüyoruz ve bu rejiminin çöküş zeminler hazırdır” diye açıkladı.

Albay Caferi’nin hayatını kaybetmesini İnkılap Rehberi ve ölenin yakınlarına başsağlığı mesajı dileyen Tuğgeneral Purdestan “Bu kardeşimiz Allah’ın isteğini icabet ederek canını kaybetti ve salih kulların yanına yani cennete gitti” diye belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti’nde 26 yıl görev yapan Albay Caferi Tahran’ın Beheşt-i Zehra adlı mezarlığında toprağa gömüldü.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...