Son Haberler
Anasayfa >> FOTO >> General selami: Füzelerimiz Düşmanı Yakmak İçin Hazır!
General-selami,-Füzelerimiz-Düşmanı-Yakmak-İçin-Hazır

General selami: Füzelerimiz Düşmanı Yakmak İçin Hazır!

İran İslam Cumhuriyetinin zafer yıldönümü münasebetiyle Tebriz’de yaptığı konuşmada halkın İran’ın gücünün temeli olduğuna vurgu yapan İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Hüseyin Selami şu açıklamalarda bulundu: İslam inkılabı halkın ayaklanması ve İmam Humeyni’nin (r.a) yol göstermesiyle Amerika’nın düşmanca siyasetlerini ülkede ve bölgede uygulayan büyük bir imparatorluğu yıktı.

İran, direnişe ilaveten inkılabi ve İslami idealleri de korumayı başardı.

İran inkılabının uluslararası alandaki başarılarına değinen Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Yardımcısı şöyle devam etti: İran inkılabından öncesine kadar İsrail nerede Araplara saldırsa Araplar ve Müslümanlar yenilgiye uğruyorlardı. Ancak İslam inkılabından sonra İsrail, İslam inkılabının takipçilerinden yana dört büyük yenilgi yaşadı.

İslam inkılabının Filistin halkına ve Hizbullah halk güçlerine verdiği destek sonucu İsrail 33, 53, 23 ve 11 günlük savaşlarda yenilgiye uğratıldı. Bunların kendisi İran İslam Cumhuriyetinin halk inkılabının gücünü ortaya koymaktadır.

“İran’ın Suriye’de de batının siyasetlerinin nüfuz etmesinin karşısında durduğuna” vurgu yapan Tümgeneral Hüseyin Selami şöyle ekledi: Şu an Suriye’deki gelişmeler İslam inkılabının iradesinin kontrolü altındadır ve İran’ın belirleyici bir güç olmadığı hiçbir müzakere masası bulunmamaktadır.

İran bugün her zamankinden daha güçlü durumdadır. Çünkü insansız hava araçları, radarlar, uydular ve bütün füzeler bir hata yapması halinde düşmanı yakmak üzere hazır durumdadır.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...