Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> General Selami: İslam dünyasına uzatılan elleri kırarız!
General-Selami,İslam-dünyasına-uzatılan-elleri-kırarız

General Selami: İslam dünyasına uzatılan elleri kırarız!

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Vekili Tuğgeneral Selami, Vahdet Şehitleri adlı törende yaptığı konuşmada bütün müslümanların saadet yolunun cihat ve şehadetten geçtiğini bildirdi.

Her nerde müstekbirler İslam alemine musallat olmayı amaçlıyorsa orada onları önleyeceklerini belirten Tuğgeneral Selami “İmam Hüseyin’in isyanı bize cihat meydanını terketmemeyi ve cihat gömleğini çıkarmamayı öğretti” diye konuştu.

Hazret-i Zeynep’in Türbesi’ni savunanlardan birkaçının Suriye’de şehit düştüğünü hatırlayan Tuğgeneral Selami, bu şehitlerin İslam dünyasında hala yiğitlerin var olduğunu ve İslam’ın coğrafi sınırlardan ziyade inançsal sınırları olduğunu gösterdiğini aktardı.

Tuğgeneral Hemedani’nin de özelliklerinden ayrıntılar veren Tuğgeneral Selami “Bu şehit İnkılap’tan sonraki yıllarda her daim cihat etmekteydi ve bir an olsun ile bu gömleği teninden çıkarmayı düşünmedi” diye açıkladı.

100 yıldan fazladır Batı’nın ve özellikle Amerika, İngiltere ve Fransa’nın İslam dünyasına facialar yaşatmak istediğinin altını çizen Tuğgeneral Selami “Onlar İsrail’i bir hançer gibi İslam aleminin böğrüne saplamış ve İsrail’in güvenlikte hayat sürdürmesi uğruna Suriye halkını Avrupa’da sürgün duruma itmiş, Bahreyn halkının çığlığını bozmuş ve Irak’ın güvenliğini bozmuştur” açıklamasında bulundu.

Düşmanın İslam dünyasına egemen olmayı düşündüğü zaman onları önleyeceklerine işaret eden Tuğgeneral Selami, İran’ın stratejisinin düşman gücünü bölerek bütün cephelerde onu hezimete uğratmak olduğunu kaydetti.

Kur’an-ı Kerim’in öğretileri doğrultusunda da gavurların İslam dünyasından atılması gerektiğini vurgulayan Tuğgeneral Selami “Biz onların elleri ve boyunlarını kesip kıracağız” diye ekledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...