Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> General Selami: Suudi rejimi yakında yıkılacaktır!
Suudi-rejimi-yakında-yıkılacaktır

General Selami: Suudi rejimi yakında yıkılacaktır!

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Selami, Mina faciasına işaret ederek “Suudi Arabistan rejimi modern cahiliyeti yeni araçlarla bezemiş ama cahiliyetin dibindedir” diye ifade etti.

Suudi Arabistan rejiminin krizleri yönetmeye kapasitesi olmadığını vurgulayan Tuğgeneral Selami “Bu rejim bir taraftan istikbar ruhu taşıdığı için Yemen’e saldırarak Yemen’in yoksul ve savunmasız halkına zarar veriyor” açıklamasında bulundu.

Suudi Arabistan’ın diğer taraftan tekfirci teröristlere ekonomik yardım sağlamakla Suriye halkını Avrupa şehirlerinde derbeder ettiğini dile getiren Tuğgeneral Selami “Bununla birlikte Mina faciasında gösterdikleri başarısızlıktan dünya önünde rezil oluyorlar” diye altını çizdi.

İran’ın düşmanlarla yumuşak ve kültürel savaş yapmakta olduğuna işaret eden Tuğgeneral Selami “Modern savaşlar geçmişteki savaşlardan farklıdır. Coğrafi sınırlar devre dışı bırakılmış ve biz gerçek görüntülü sanal bir alemde yaşıyoruz” diye vurguladı.

Amerika’nın bir dönem Saddam aracılığıyla İran’a karşı savaştığını dile getiren Tuğgeneral Selami “Ama şimdi Amerika dolaylı yöntemleri kullanmaktadır. İslam İnkılabı’mız düşmanın stratejik sığınaklarından çıkmasına neden olmakla bize yeni fırsatlar doğurmuştur” diye açıkladı.

Bugün müslüman milletlerin daha uyanık olduğunu ve Amerika’nın gizli saklı gerçeklerini gördüğünü dile getiren Tuğgeneral Selami “Bu da İslam dünyasının gelecekteki yol haritasını çizmek için önemli bir sermaye demektir” vurgulamasında bulundu.

Amerika’nın bugün Suriye krizinin çözümünde Beşşar Esad’ı da dahil ettiğini ve aslında buna mecbur kaldığının da altını çizen Tuğgeneral Selami “Suudi Arabistan da çöküşe doğru yol alıyor. Bu rejim de kısa zamanda yıkılacak. Mina faciası da bunun bir göstergesidir” diye ekledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...