Son Haberler
Anasayfa >> AVRUPA >> General Süleymani Olmasaydı Irak ve Suriye’de Durum Çok Farklı Olurdu.
general-süleymani-olmasaydı

General Süleymani Olmasaydı Irak ve Suriye’de Durum Çok Farklı Olurdu.

Batı’yla yürütülen nükleer müzakerelere katılan bir İranlı yetkili, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in görüşmelerde İran Devrim Muhafızları’nı ve Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’yi ‘güçlü bir şekilde’ savunduğunu belirtti

İran’la Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya (P5+1 ülkeleri) arasında 14 Temmuz’da anlaşmayla sonuçlanan müzakerelerin ayrıntıları ortaya çıkıyor. Müzakerelerde bulunan ve ismini vermek istemeyen İranlı yetkili, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in görüşmelerde görüşmelerde İran Devrim Muhafızları’nı ve Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi “güçlü bir şekilde” savunduğunu dile getirdi.

Fars haber ajansının haberine göre, Batı ülkelerinden birinin dışişleri bakanının sözlerine tepki gösteren Zarif’in “Halkımız İran Devrim Muhafızları’na müteşekkir. İran ulusuna, orduya karşı olduğunuzu göstermekten vazgeçseniz iyi edersiniz” dediği belirtildi. Görüşmelerde İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi de savunduğu ifade edilen Zarif, iddialara karşı şu ifadeleri kullandı:

“General Süleymani, Irak ve Suriye’de IŞİD ve diğer radikal örgütlere karşı durmasaydı, birçok Irak ve Suriye kentinde bugün durum farklı olurdu.”

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir