Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Gerçek bir kaptan gemisini nasıl kurtaracağını düşünür!
C-_Users_hasan_Desktop_facebook_ARALIK_Gemi-kaptanı-kendi-ölümü-ya-da-yaşamını-düşünmez.-Gerçek-bir-kaptan-gemisini-nasıl-kurtaracağını-düşünür-ve-tüm-imkânlarını-bu-yönde-odaklandırır

Gerçek bir kaptan gemisini nasıl kurtaracağını düşünür!

Suriye lideri Beşşar Esad, dünyaya “ben önemli değilim, mevzu vatan” çıkışında bulundu.

Fransız Paris Match Dergisine röportaj veren Beşşar Esad, kendisini istenmeyen adam ilan edenlere tepki gösterdi. “Sonunuzun Saddam Hüseyin ya da Muammer Kaddafi gibi olmasından korkmuyor musunuz?” sorusuna ise Esad, şu cevabı verdi: “Gemi kaptanı kendi ölümü ya da yaşamını düşünmez. Gerçek bir kaptan gemisini nasıl kurtaracağını düşünür ve tüm imkânlarını bu yönde odaklandırır. Çünkü geminin batması halinde istisnasız herkes ölecektir. Dolayısıyla asıl düşünülmesi gereken vatanı kurtarmaktır. Benim açımdan ne kriz öncesinde, ne esnasında, ne de sonrasında Cumhurbaşkanı olarak kalmak hedefimdir. Biz Suriyeliler ülkemizin Batı’nın elinde oyuncak olmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu bizim için temel bir ilke.”

Kukla olmayacağız

Batı’nın Suriye’yi dize getirmek için sayısız yöntem kullandığına dikkat çeken Beşşar Esad, “Bunda başarılı olamayacaklar” dedi. “Bizler Suriyeliler olarak, Suriye’nin Batılıların elinde bir kukla olmasını kabul etmeyiz, tüm netlikle söylüyorum ki bu en önemli hedef ve ilkelerimizden biridir. Ortak çıkarlar için çaba veren herhangi bir Fransız yetkili ya da hükümet olması halinde bizler onlarla ortak çalışmalarda bulunacağız. Fakat ne yazık ki mevcut Fransa otoriteleri Suriye halkı ve aynı zamanda Fransa halkının çıkarlarına karşı çalışmaktadır.” Batı koalisyonunun Suriye topraklarındaki operasyonlarına da değinen Esad bombardımanın faydasız olduğunu belirtti.

ABD’nin IŞİD’e saldırısı etkisiz

Esad, “ABD komutasında IŞİD’e karşı kurulan uluslararası koalisyonun hava bombardımanlarının Suriye’ye faydası olduğu yönündeki söylemler doğru değil. Yalnızca hava bombardımanıyla teröre karşı mücadele edilemez. Biz karadan IŞİD’le mücadele ediyoruz ve askerlerimiz sahayı daha iyi biliyor. ABD saldırıları hiçbir şeyi değiştirmedi. Üstelik Türkiye hükümeti de IŞİD’e direkt desteği sürdürüyor” dedi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir