Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Hamas: İran ve Hizbullah’la Olan İyi İlişkilerimizden Ötürü Bizi Eleştirenler Susmalı!
hamas,-iran-ve-hizbullah-ile-olan-ilişkilerimizi-eleştirenler-artık-susmalı

Hamas: İran ve Hizbullah’la Olan İyi İlişkilerimizden Ötürü Bizi Eleştirenler Susmalı!

Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, “Hamas’ı İran ve Hizbullah’la olan iyi ilişkilerinden ötürü eleştirenler susmalıdır” dedi.

Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan “Filistin davasına destek vermek isteyen taraflara bir takım şartlar sunulmasına gerek yoktur. Bu davaya verilecek her türlü desteğin hoşnutlukla karşılanması ve diğer destekçi tarafların da bu destekten rahatsız olmamaları gerekmektedir” dedi.

Perşembe günü Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta “Gazze Saldırısından Sonra Filistin Direnişinin Geleceği” Konferansı’na katılan Hamdan “Biz ulusal bir davaya sahibiz ve herkesten destek görmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

Usame Hamdan Hamas’ın son süreçte İran ve Hizbullah’ı karşısına aldığı iddialarını yalanladı.

Filistin davasına tarafsız bir şekilde destek vermek isteyenlerin desteğine açık olduklarını belirten Hamdan “Bizi İran ve Hizbullah’la ilişkilerimizin iyi olması dolayısıyla eleştirenlere düşen yalnızca susmaktır. Biz, bölgesel krizler karşısında tarafsız bir konumda duruyoruz. Yalnızca Filistin’e yönelik yardımları attırmakla yükümlüyüz” şeklinde konuştu.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir