Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Hamas:Bize Her Alanda Yardım Eden Tek Ülke İrandır
Hamas’a-ve-Diğer-Tüm-Direniş-Gruplarına-Maddi,-Manevi-Ve-Siyasi-Alanda-Her-Türlü-Yardım-Ve-Destekte-Bulunan-Ülke-İrandır.-,

Hamas:Bize Her Alanda Yardım Eden Tek Ülke İrandır

Hamas Liderlerinden Musa Ebu Merzuk: Hamas’a Ve Diğer Tüm Direniş Gruplarına Maddi, Manevi Ve Siyasi Alanda Her Türlü Yardım Ve Destekte Bulunan Ülke İrandır.

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, Filistin El-Yevm haber sitesine verdiği demeçte İran’ın Hamas’ın yanında duran tek devlet olduğunu söyledi.

İran’ın Hamas’a silah, para ve eğitim desteği verdiğini belirten Merzuk, İran ile ilişkilerini daha da geliştirmek için ciddiyetle çalıştıklarını, Çünkü Hamas’a Ve Diğer Tüm Direniş Gruplarına Maddi, Manevi Ve Siyasi Alanda Her Türlü Yardım Ve Destekte Bulunan Ülke İrandır.

Merzuk, Hamas’ın daha fazla destek için herkesin yardımına ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Hamas-İran İlişkileri

Hamas liderleri, Hamas-İran ilişkilerinin tartışmaya açıldığı son dönemde ilişkilerin mahiyeti hakkında çok net açıklamalar getiriyorlar.

Gazze Hükümeti Eski Başbakanı ve Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, geçtiğimiz günlerde Beyrut’ta düzenlenen Filistin’le Dayanışma Konferansı’nda son savaşta Hizbullah’ın, Lübnan’ın, Türkiye’nin, Katar’ın, İran’ın ve Tunus’un yanlarında yer aldığına dikkat çekmişti.

Hamas’ın üst düzey yetkililerinden Mahmud Ez-Zahhar ise “Körfez Online” sitesine verdiği demeçte İran ile ilişkileri güçlendirme arzusunda olduklarını belirtmişti.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir