Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> HAMAS:”Netanyahu Yenildi ve Yenilenin Ön Şart İleri Sürme Hakkı Olamaz”
Netanyahu’nun-savaşta-kaybettiğini-söyledi-ve-savaşta-yenilenin-ateşkes-için-ön-şart-ileri-sürme-hakkı-olmadığını-ifade-etti.

HAMAS:”Netanyahu Yenildi ve Yenilenin Ön Şart İleri Sürme Hakkı Olamaz”

İslami Direniş Hareketi (Hamas), İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun savaşta kaybettiğini söyledi ve savaşta yenilenin ateşkes için ön şart ileri sürme hakkı olmadığını ifade etti.

Hamas sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, bugün (10 Ağustos Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Ebu Zuhri, “Halkımız direniyor ve Siyonistlerin ahmaklıklarına boyun eğmeyecek” dedi.

Hamas sözcüsü, Kahire’deki müzakerelerin başarısız olmasından ve bu durumun doğuracağı sonuçlardan tamamen “Operasyon devam ediyor” açıklamasını yapan Netanyahu’nun sorumlu olduğunu söyledi.

Bu arada, Hamas Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, Kahire’deki dolaylı müzakerelerde işgal rejimiyle ateşkes anlaşmasına ulaşmanın zayıf bir ihtimal olduğunu ifade etti.

Er-Reşak, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin heyetinin her an Kahire’den ayrılabileceğini bildirdi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir