Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Hasan Nasrullah: ABD ve müttefikleri bu savaşı kazanamayacak
hasan-nasrullah,ABD-ve-müttefikleri-bu-savaşı-kazanamayacak

Hasan Nasrullah: ABD ve müttefikleri bu savaşı kazanamayacak

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Nasrallah, ABD ve bölgesel müttefiklerini, Suriye ve Yemen’de “imkansız şartlar öne sürmeksizin siyasi çözüme” çağırdı.

Her sene 11 Kasım’da düzenlenen “Hizbullah Şehit Günü” töreni katılımcılarına canlı yayın bağlantısıyla hitap eden Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, “Suriye ve Yemen konusunda ABD, müttefikleri ve aletleri bu önemli savaşı kazanamayacaklar. Siyasi çözümü de sahadaki gerçekleri ve direnişi kırmak için erteliyorlar. Aynı durum, Irak’ta da geçerli” dedi.

Nasrallah, ABD ve “bölgesel müttefiklerini, Suriye ve Yemen’de “askeri yollardan vazgeçmeye, engelleyici ve imkansız şartlar öne sürmeksizin siyasi çözüm için adım atmaya” çağırdı.

Hizbullah’ın ortaya koyduğu “direniş” sonrasında Siyonist İsrail’in yakın zamanda Lübnan’a saldıramayacağı değerlendirmesinde bulunan Nasrallah, İsrail’in “basın dezenformasyonu ve ekonomik baskı şeklindeki yumuşak savaşını uzun yıllardır yaptığı gibi sürdüreceğini” söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...