Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Hayya: Direniş Asla Silah Bırakmayacak!
halil-el-hayya

Hayya: Direniş Asla Silah Bırakmayacak!

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Halil El-Hayya, Gazze’nin yeniden imarı gecikse, sınır kapıları kapalı tutulsa ve kuşatma sürse de direnişin elindeki silahı asla bırakmayacağını ve direnişe son vermeyeceğini belirterek, direnişi silah bırakmaya zorlamak için baskının fayda vereceğini düşünenlerin hayal kurduğunu ve bu hayallerinin asla gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Siyonist işgal rejiminin terörünü lanetlemek için İslamî Cihad Hareketi’nin çağrısı üzerine düzenlenen gösteriye katılan ve bir konuşma yapan Hamas liderlerinden El-Hayye, iç bölünmeyi sonlandırmak ve uzlaşıya varmak için Hamas’ın olabilecek her türlü esnekliği gösterdiğini hatırlatarak, Gazze’nin yeniden imarının geciktirilmesi ve sınır kapılarının kapatılmasının Gazze direnişini etkilemeyeceğini ifade etti.

El-Hayya, Filistin’de olup bitenlerin büyük bir operasyon olduğunu ve bununla bütün Filistin’de direnişin bitirilmek istendiğini söyledi.

Uzlaşıya da değinen El-Hayya, uzlaşının yönetimde tek başına karar almak değil ortaklık olduğunu belirterek, aynı zamanda uzlaşının düşmanla güvenlik işbirliğini sonlandırma anlamına geldiğini vurguladı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir