Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Hizbullah ve Suriye ordusu Kalamun’da 5 noktayı daha temizledi!
Hizbullah-ve-Suriye-ordusu-Kalamun’da-5-noktayı-daha-temizledi

Hizbullah ve Suriye ordusu Kalamun’da 5 noktayı daha temizledi!

Hizbullah ve Suriye ordusunun Kalamun dağlarında yaptığı operasyonlar sonucu beş noktanın daha kontrol altına alındığı bildirildi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Kalamun bölgesindeki ilerleyişini sürdüren Hizbullah ve Suriye ordusu dün de Flita yamaçlarının doğu tarafındaki en yüksek tepesi olan Musa tepelerine tamamen hakim oldu.

1500 metre yüksekliğe sahip olan Musa tepelerinin çevresindeki her noktaya ve Lübnan içindeki Arsel tepelerine hakim konumda olmasından dolayı stratejik öneme sahip olduğu bildiriliyor.

Fars haber ajansına demeç veren Hizbullah’ın bir saha komutanı, “Musa Tepelerinin kontrol altına alınması, Nusra teröristlerinin doğu yönünden Arsel tepeleriyle bağlantısının kesilmesi ve teröristlerin Flita ve Arsel tepelerindeki hareketliliğinin izlenmesi anlamına geliyor” dedi.

Hizbullah’ın saha komutanı, Hizbullah ve Suriye ordusunun Musa Tepelerinden başka bugün beş noktayı daha kontrol altına aldığını belirterek en az Musa Tepeleri kadar öneme sahip olan Cebel Baruh’un da ele geçirilen bu 5 noktadan biri olduğunu söyledi.

Terörist grupların kamplarının bulunduğu Curud el-Cubba, Ras el-Ma’rra ve el-Muaysara ve el-Vatiye’nin de Hizbullah ve Suriye ordusunun kontrolüne geçtiği Ras el-Ma’rra’daki Nusra teröristlerinin karargahının hedef alınması sonucu tüm militanların öldürüldüğü bildirildi.

Nusra teröristlerinin, Hizbullah’ın ilerleyişini yavaşlatmak için bombalar yerleştirerek kaçtığı, Hizbullah’ın ise çok sayıda mayını ve bomba düzeneğini etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Suriye’nin Humus ve Şam kırsalı ile Lübnan sınırındaki geniş bir alanı kapsayan Kalamun dağları çatışan tüm taraflar açısından stratejik öneme sahip bulunuyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir