Son Haberler
Anasayfa >> FOTO >> İBADİ: İran’ın güvenliğini tehlikeye sokacak hiç bir gelişmeye izin vermeyeceğiz!
İran’ın-güvenliğini-tehlikeye-sokacak-hiç-bir-gelişmeye-izin-vermeyeceğiz

İBADİ: İran’ın güvenliğini tehlikeye sokacak hiç bir gelişmeye izin vermeyeceğiz!

İran Haber Ajansı’nın haberine göre, İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı General Hüseyn Dehkan gittiği Irak’ta bu ülkenin Başbakanı Haydar İbadi ile ikili ilişkiler, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alındığı görüşmede bir araya geldi.

Bu ikili görüşmede Irak Başbakanı Abadi, İslam İnkılabı Rehberi, Cumhurbaşkanı ve ayrıca İran halkı ve hükümetinin IŞİD ile mücadelede Irak’a verdiği desteklerinden dolayı teşekkürünü bildirerek, “İran ve Irak arasındaki ilişkiler çok derin ve düşmanlar 8 yıllık savaş boyunca bu ilişkilere darbe vurmak istese de bugün İran ve Irak ortak tarih, kültür ve coğrafyası ile vahşi IŞİD’in karşısında durmakta” dedi.

Haydar Abadi sözlerinin bir diğer bölümünde ise Irak güvenliğinin İran’ın güvenliği ile doğrudan ilişkili olduğunu belirtti ve “Biz İran İslam Cumhuriyeti’nin Irak’ta güvenlik ve istikrarın sağlanması ve terör ile mücadele konusunda verdiği desteklerin devam etmesinden yanayız ve Irak içerisinde İran’ın güvenliğini tehlikeye sokacak hiç bir gelişmeye izin vermeyeceğiz diye ekledi.

İran Savunma Bakanı General Dehkan ise Irak Başbakanı ile yaptığı görüşmede Cumhurbaşkanı Ruhani’nin sıcak selamlarını ileterek, “İki ülke arasındaki ilişkiler yüksek seviyede ve iki komşu ülke ilişkileri için çok iyi bir örnek. İran her zaman Irak’ın toprak bütünlüğünü, istikrarını ve güvenliğini desteklemiş ve bundan sonra da destekleyecektir” diye konuştu.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir