Son Haberler
Anasayfa >> ARABİSTAN >> Irak direnişi: Suudi güçlerin mezarlığına çeviririz!
ırak-direnişi,-Suudi-güçlerin-mezarlığına-çeviririz

Irak direnişi: Suudi güçlerin mezarlığına çeviririz!

Irak halk seferberlik güçleri komutanı, Suudi rejimini uyararak, Irak topraklarına tecavüz amacıyla Irak’a yakınlaşması durumunda bu ülkenin Suudi güçlere mezara çevrileceğini bildirdi.

Irak el-Anvar televizyonunun bildirdiğine göre Irak halk seferberlik güçleri sözcüsü Ahmed el-Esedi, Yemen’de Suudi güçlerin çok ağır kayıp ve zayiat vermelerine temasla, Irak’ın daha önce defalarca Suudi rejimi ve hamilerinin kışkırtıcı girişimlerine tanık olduğunu, ama mevcut şartlarda artık bu gibi hareketlere tahammül edilemeyeceğini ve Irak topraklarına yönelik her hangi bir taarruz ve tecavüzün yapılması durumunda buna şiddetle karşılık verileceğini bildirdi.

Irak meclisi güvenlik ve savunma komisyonu da Arabistan’ın, Irak sınırlarında askeri tatbikat düzenlemek istemesi hususunda uyarıda bulunmuştu.

Uzmanlar, Irak Sünnilerini sözde müdafaa bahanesiyle Irak’a askeri müdahale için geçen hafta Amerika, Ürdün ve Sudan’ın da katılmasıyla Irak sınırlarına yakın bir bölgede askeri tatbikat düzenlemişti.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...