Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Irak’ın Diyale Kenti IŞİD’ten Tamamen Temizlendi!
bedir-tugayları-diyale-kentini-IŞİD'den-kurtardı

Irak’ın Diyale Kenti IŞİD’ten Tamamen Temizlendi!

Irak’ın Diyala ilinin tüm ilçe ve köyleriyle IŞİD’den tamamen temizlendiği açıklandı.

El Arabiya televizyonunun haberine göre Diyala Emniyet Müdürü General Cemil Şimmeri, Diyala ilinin tamamen IŞİD militanlarından temizlendiğini açıkladı.

Hadi el-Amiri liderliğindeki Bedir Tugayları iki gün önce yaptığı açıklamada Mansuriye el-Cebel bölgesinin de 24 Ocak’ta kurtarılmasıyla Diyala ilinin IŞİD’den tamamen temizlendiğini söylemişti.

El Arabiya’ya demeç veren Diyala Emniyet Müdürü General Cemil Şimmeri, Diyala ilinin IŞİD’in işgali altında bulunan 24 köyü ile birlikte Havz Şervin, Sudur ve Mikdadiye bölgelerinin kurtarıldığını söyledi.

Diyala’daki çatışmalarda onlarca militanın öldürüldüğü ve örgüte ait bir sahra hastanesi ile çok sayıda silah ve mühimmatın ise Irak güvenlik güçleri tarafından ele geçirildiği açıklandı.

Irak ordusu ve Bedir tugayları güçlerinin son dört günde yaptığı operasyonlarda Diyala’da IŞİD’in işgali altında bulunan 50 kilometrelik bir alanın teröristlerden temizlendiği ifade edilmişti.

Son 48 saatte Mikdadiye’nin kuzeyi ile Mansuriye’nin doğusunda yapılan operasyonlarda da 8 köyün kurtarıldığı ve 35 militanın öldürüldüğü açıklandı.

General Şimmeri, Irak ordusu ve gönüllü halk güçlerinin fedakarlıklarıyla kısa sürede temizlenen Diyala ilinin bütünüyle askeri açıdan artık güvenli bölge olduğunu söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir