Son Haberler
Anasayfa >> AVRUPA >> İran: Neden Yıllarca IŞİD’e Destek Verdiniz!
neden-yıllarca-IŞİD'e-yardım-ettiniz

İran: Neden Yıllarca IŞİD’e Destek Verdiniz!

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün, 10. Uluslararası Enerji Toplantısının kapanışında yaptığı konuşmada, İslami İran’daki kalıcı ve sağlam güvenliği bu ülkenin bir avantajı olarak tanımlayıp, İran’ın pasif ve dışa bağımlı bir ülke olmadığının da altını çizerek “Şahlık döneminde bu ülke batıya bağlı olduğundan kısmen bir istikrara sahipti. Ama ortam değişince, ülke bırakılır bırakılmaz herşey çöktü” dedi.

Laricani daha sonra, İran’ın bölge olaylarıyla ilgili uyarıcı nasihatlarına değinerek “Batılılar, bizim uyarılarımızı dinlemedikleri noktada hep onun için bedel ödemek zorunda kaldılar. Onlar milyarlarca dolar harcayıp, 6.000 de ölü vererek Irak’tan çekildiler ve bugün onun utancını yaşıyorlar” diye konuştu.

Meclis Başkanı Laricani konuşmasının devamında, günümüzdeki gelişmelere değinerek “Batının bugün Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) denen terör örgütüyle mücadele konusunda kopardığı gürültü yanlış birşey. Çünkü evlere saklanan terör havadan yapılan bombardmanlarla yok edilemez” diye vurguladı.

Laricani ayrıca batıya hitaben “IŞİD’i yok etmek istiyorsanız, neden daha önce yıllarca bu örgüte yardım ettiniz? Şimdi de bu örgütü yok etmenin yolu bombalamak değil. Biz sözümüzü dürüstçe söylüyoruz. Kimi ülkeler görünüşte birşey söylüyor, ama gizlice IŞİD’e yardım ulaştırıyor. Dolaysıyla bizimle daha rahat konuşulabilir. Çünkü biz sözümüzün arkasındayız” ifadesini kullandı

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir