Son Haberler
Anasayfa >> ARABİSTAN >> İran: Rüknabadi hayattadır
emir-abdullahiyan,-Rüknabadi-hayattadır

İran: Rüknabadi hayattadır

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Emir Abdullahiyan, İran’ın Eski Beyrut Büyükelçisi Rüknabadi’nin hayatta olduğunu söyledi.

İran Dışişleri Bakanı’nın Arap ve Afirka Bölgelerinden Sorumlu Yardımcısı, Lübnan el-Mayadin televizyonuna yaptığı açıklamada, Mina’daki  faciada halen bir grup İranlı hacının kayıp bulunduğunu ve Suudi Rejiminin bunların akıbeti hakkında herhangi makul bir açıklama yapmadığını belirterek, görgü tanıklarının Mina faciasının meydana geldiği gün İran’ın eski Lübnan Büyükelçisi Gazanfer Rüknabadi’nin ambulansa götürülürken gördüğünü ifade etti.

Abdullahiyan, Suudi Rejimi yetkililerinden Rüknabadi’yi diri olarak İran’a teslim etmesini ve kayıp olduğu açıklanan diğer İranlı hacıların durumunun da bir an önce belirlenmesini istedi.

Mina faciası kurbanlarının sayısı konusunda Suudi Rejimi’nin yalan söylediğini belirten İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suudi Arabistan’ın Mina faciasına ilişkin tutumunun sorumsuzca olduğunu ve bu ülkenin konuyla yükümlülüklerini yerine getirmediğini söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...