Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> İran Ya Resulallah Tatbikatına Başladı!
iran-dev-tatbikata-başladı

İran Ya Resulallah Tatbikatına Başladı!

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu’nun büyük ortak tatbikatı, İran’ın güney ve güneydoğu bölgelerinde başladı.

İran Haber Ajansının bildirdiğine göre bu tatbikat, tatbikatın komutanı Tuğgeneral Seyyid Abdur Rahim Musevi tarafından “Ya Muhammed Resulullah (sav)” parolasıyla başladı. 7 gün devam edecek bu tatbikat, Hormozgan ve Sistan ve Beluçestan eyaletleri, Hürmüz boğazı, Ümman denizi ve Hindistan Okyanusu’nda gerçekleşecek. Bu tatbikatın toplamda 2 milyon 200 bin metrekarelik bir alanda yapılmaktadır.

Tatbikatın farklı bir bölümünde, İran savunma güçleri tarafından üretilen insansız hava araçlarının uçuşları da gerçekleşecektir. İran Hava Kuvvetleri Ordusu ise farklı menzillerdeki hava savunma sistemleri ve farklı savaş uçaklarının gücünü sınayacak.

İran Ordusu Hava Kuvvetleri, İran Deniz Kuvvetleri, İran Kara Kuvvetleri ve İran Hava Savunma Kuvvetleri bu tatbikatlarda yer almaktadırlar.

Tatbikatın ilk aşamasında kara kuvvetlerine bağlı birlikler devreye girerek savaş için gerekli alt yapıyı hızlı bir şekilde tamamlayacak ve güçlerin konuşlanması için muhtelif merkezler oluşturacaklar

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir