Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> İran’dan ABD’ye ayar: Üsleriniz Menzilimizde!
Amerikan-Üsleri-Menzilimizde,-iran'dan-ABD'ye-ayar

İran’dan ABD’ye ayar: Üsleriniz Menzilimizde!

İran devrim muhafızları ordusu hava ve uzay karargâhı komutanı tuğgeneral Emir Ali Hacizade yaptığı bir konuşmada, Amerikan güçlerinin bölgedeki konumuna temas ederek, Amerika’nın hedeflerinin devrim muhafızlarının menzili alanında olduğunu söyledi.

Dün Tahran’da bir etniklikte yaptığı konuşmada, Amerika’nın bölgedeki üslerine temas eden Hacizade, İran’ın füzelerin menzilini arttırmada ihtiyaç duymadığını zira Amerika’nın hedeflerinin tamamen İran füzelerinin menzili alanında olduğunu belirtti.

Hacizade, İran ordusunun karadan karaya füzelerinin tamamen yerli olduğunu belirterek, İran devrim muhafızlarına bağlı hava ve uzay karargâhında çeşitli teçhizatların da, İran yapımı olduğunu ve hatta yurt dışından radar gibi teçhizatların ithalatına da gerek olmadığını söyledi.

İran devrim muhafızları ordusu hava ve uzay karargâhı komutanı tuğgeneral Emir Ali Hacizade, bölge ve özellikle de Yemen konusuna da temasla, Yemen’in mazlum halkının Suudi rejimi tarafından vahşi bir şekilde katledilmesine rağmen Yemen halkının Suudi ve işgalciler karşısında zaferinin kesin olduğunu söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...