Son Haberler
Anasayfa >> FOTO >> İran’dan Düşman’a Gövde Gösterisi
iran-20-askeri-tatbikatı-düzenleyecek

İran’dan Düşman’a Gövde Gösterisi

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Komutanı, Mart ayına kadar İran’da 20 askeri tatbikat düzenleneceğinin haberini vererek, Amerika’nın hala büyük şeytan olduğunu hatırlattı.

Bu sabah İslam Devrim Muhafızları Sarüllah Krargahı binasında basın toplantısı düzenleyen İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, 02-03 Eylül’de Tahran’da, Sarüllah İktidarı adı altında 50 bin seferberlik gücün katılmasıyla tatbikat düzenleneceğini bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı, yılın ikinci yarısında silahlı kuvvetlerinin kara, deniz, hava ve güvenlik güçlerinin katılmasıyla 20 askeri tatbikatı düzenleneceğini bildirirken, söz konusu tatbikatlarda İran İslam Cumhuriyeti silahlı kuvvetlerinin çeşitli alanlardaki iktidarı sergileneceğini konuşmasına ekledi.

Nükleer anlaşmadan sonra savaşın gölgesi İran milletinin başından bertaraf olduğu şeklindeki düşünceyi eleştiren Caferi, bu gibi değerlendirmeleri hamaset yaratan İran milletine ve İslam cumhuriyetinin gücüne yönelik haksız bir değerlendirme olarak yorumladı.

Tümgeneral Caferi, düşmanların tehditlerinin hayata geçmemesinin nedenini İran halkının devrimci ruhuna ve silahlı kuvvetlerinnin savunmaya yönelik ileri teknoloji silahları ve özellikle füze ve deniz alanlarda elde edilen kendine yeterlilik alanına bağlayarak, düşman bile bu konuyu itiraf ettiğini konuşmasına ekledi.

Nükleer anlaşmadan sonra Amerika ile düşmanlığın sona erdiği şeklindeki düşüncenin endişe verici olduğunu dile getiren Caferi, İran’ın emperyalizme karşı düşmanlığı sona ermediğine karşın bu dümanlığın yumuşak savaşa doğru yöneldiğini kayettiğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Genel Konutanı, bölgsel meselelerde etkili olan düşmanların bölge ülkelerine yönelik bölücülük faaliyetlerine işaret ederek, başta İran İslam Cumhuriyeti olmak üzere özellikle Devrim Muhafızları, her çeşiş şavaşa ve de direniş cephesine karşı olanlara karşı koymaya hazır olduğunu bildirdi.

Füzeleri İran İslam Cumhuriyeti’nin stratejik gücü olarak gösteren Tümgeneral Caferi, uzun menzilli füzelerinin üretimine getirilen sınırlamaların İran İslam Cumhuriyeti’nin kabulünde olmadığını bildirdi.

Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı, Amerika’nın İran halkına yönelik düşmanlığı azalmadığı gibi, hala büyük şeytan olduğunu hatırlattı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir