Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> İran’dan düşmanlarını ürküten açıklama: Aslanın kuyruğu ile oynamayın
İran'dan-düşmanlarını-ürküten-açıklama,-Aslanın-kuyruğu-ile-oynamayın

İran’dan düşmanlarını ürküten açıklama: Aslanın kuyruğu ile oynamayın

Şehit Seyyid Şirazi’nin anma merasiminde bir konuşma yapan Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Sekteri General Muhsin Rızai, “İran milletinin necip bir millet olduğunu ve düşmanlara aslanın kuyruğuyla oynamamayı tavsiye ettiklerini” söyledi.

Rızai, “Hurremşehr’in kurtulmasından sonra neden savaş devam etti” diyenlere cevaben şöyle dedi: Bu Batı hayranı aydınlar, bu gün huzur ve emniyet içinde olsunlar diye savaşın devam ettiğini bilmeleri gerekir.

Rızai, şöyle devam etti: Amerika’nın İran’a saldırma niyetinde olmadığını diyenler, Amerikalı yetkililerin hatıralarını okusunlar ta ki İran’ın füze ve savunma hazırlığının bu saldırıyı önlediğini görsünler.

Amerika dışişleri bakanının İran’la füze konusunda müzakereye hazır olduklarına ilişkin açıklamalarına da değinen eski devrim muhafızları komutanı, sözlerine şöyle devam etti: Şu ana kadar mutabakata aykırı hareket edenlerin bölge meseleleri ve İran’ın füzeleri konusunda konuşma ve müzakere etme salahiyetleri yoktur. Bizim füze ve savunma kabiliyetimiz de pazarlık konusu yapılamaz.

Rızai, “Amerika’nın bizzat kendisi bölgedeki istikrarsızlığın nedeni olduğunu ve yetkililerimizin de Beni Sadr döneminden şimdiye kadar 4 kez onları test ettiğini” sözlerine ekledi.

Yetkililerimizin Amerika’yı taahhütlerini yerine getirmeye zorlamak için çaba sarf ettiklerini diyen Muhsin Rızai, İran milletinin sabrının da bir sınırı olduğunu belirterek Araplara, Amerika’nın oyununda yer almamaları tavsiyesinde bulundu.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...