Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> İran’ın Ya Resulallah Tatbikatı İslam Düşmanlarına Korku Salıyor.
iranın-ya-resulallah-tatbikatı-islam-düşmanlarına-korku-salıyor

İran’ın Ya Resulallah Tatbikatı İslam Düşmanlarına Korku Salıyor.

İran’ın Ya Resulallah Tatbikatı İslam Düşmanlarına Korku salarken  mazlum ve mustazaflara umut ışığı oluyor ve  hüzünlü kalplerin yerini neşe ve heyecan alıyor. Karanlıktan, zulümattan aydınlığa doğru koşan, ezilmiş, hakları ellerinden alınmış mazlum halkların hamisi İran’ın bu gücü onlara güç veriyor

İran ordusunun Ya Resulullah(sav) adıyla başlattığı tatbikat başarılı bir şekilde devam ederken tatbikatta başta düşmana ait farazi İHA’lar olmak üzere düşman hedefleri başarılı bir şekilde vurularak imha edildi. Hürmüz boğazını da içine alan büyük tatbikatı dünya dikkatle izliyor. İran islam cumhuriyetinin en yeni silahlarını , iha’larını denediği bu tatbikatı özellikle  siyonist ve emperyalist güçler ağzı açık izliyor.

İran savunma bakanlığına bağlı yeni askeri teçhizat ve silahların da denemeleri başarılı bir şekilde gerçekleşirken, İran hava kuvvetleri sözcüsü tuğgeneral Hüseyin Çitfuruş, tatbikatın şu ana kadar başarılı bir şekilde sürdüğünü ve belirlenen programların aksamadan yerine getirildiğini bildirirken, İran ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı General Ahmet Rıza Purdestan da, Muhammed Resulullah (S) askeri tatbikatının askeri birliklerin katılım oranı bakımından emsalsiz olduğunu açıkladı.

Tuğgeneral Purdestan, tatbikatın ordunun ülkeyi savunmakta yüksek hazırlık seviyesinde olduğunu ortaya koyduğunu vurgularken, tatbikatta İran’ın en yeni silahları ve en yeni taktiklerinin uygulandığını belirterek; tatbikatın düşmanlara mesajının İran ordusunun tam teyakkuzda olduğu ve dostlara da barış ve güvenlik olduğunu kaydetti.

Bu arada İran silahlı kuvvetlerinin piyade tüfeği G-3’ün geliştirilmiş versiyonu “Azerehş” piyade tüfeği ilk kez askeri tatbikatında görücüye çıktı. Azerehş piyade tüfeği kara kuvvetlerine bağlı savunma sanayinde G-3 piyade tüfeğinin yeteneklerini geliştirerek üretildi.

Öte yandan Hatem-ul Enbiya (S) Hava Savunma Karargahı Komutanı tuğgeneral Ferzad İsmaili de, İran’ın kendi yapımı olan Şelemçe füzelerinin üç hedefi art arda imha etmeyi başardığını açıkladı. Mersad hava savunma sisteminden fırlatılan füzeler alçak irtifada uçuş yapan İHA’yı tespit ettikten sonra imha etmeyi başardı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan tuğgeneral İsmaili, Şelemçe füzesinin dünyadaki gelişmiş füzelerle rekabet edecek düzeyde olduğunu belirterek, artık İran’ın bu alandaki füzelere ihtiyacı olmadığını zira ihtiyaç duyduğu füzeleri ülke içinde üretildiğini söyledi.

(İran ordusunun sözkonusu tatbikatında denemesini başarıyla yaptığı silahlar ile tatbikatın çok büyük alanda başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi, dış güçlerin rahatsızlığına neden olurken, bölgenin güvenliği ve istikrarının temin edilmesi hedefi de olan tatbikat dost ülkeler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.)

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir