Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> IŞİD ABD’NİN Özel Ordusu!
IŞİD-ABD'nin-özel-ordusu

IŞİD ABD’NİN Özel Ordusu!

Fransız ünlü yazar Thierry Meyssan, IŞİD’la mücadelenin bir kamuoyunu aldatma çabası olduğunu vurgulıyarak “IŞİD, ABD’nin Özel Ordusu sayılır” dedi.
 Fransız ünlü yazar ve yorumcu Thierry Meyssan, Tebriz üniversitesinde yaptığı konuşmada, ABD’nin IŞİD terör örgütünü yok edeceği bahanesiyle başlattığı bombardman opersyonuna değinerek “ABD, IŞİD’le mücadele bahanesiyle Suriye’nin gaz ve petrol tesislerini bombalıyor. Bir de onların kıyısındaki çölleri vuruyor ve bu tesislerdeki yakıtı kanal yolu üzerinden Türkiye’ye transfer ediyor” dedi.
Meyssan daha sonra “Eğer bu yakıtların transfer yolunu kapatma iddiasında bulunan ABD’nin dediği oluyorsa, o zaman neden bunların satış yoluna engel olmuyor” şeklinde bir soru yönelterek konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Bu yakıtlar Türkiye limanına transfer ediliyor. Onlar sahtekarlıkla tankerlerin etiketlerini İsrail’den geliyormuş gibi değiştiriyorlar.”

Fransız araştırmacı-yazar Meyssan konuşmasının başka bir bölümünde, ABD’nin IŞİD’e verdiği destekler kadar hiçbir grubu desteklemediği ve bu örgütün ABD’nin bir nevi “Özel Ordusu” sayıldığının altını çizerek “ABD bir taraftan IŞİD’e mali ve askeri destekler veriyor, diğer taraftan da bu örgütle mücadele ettiğini iddia ediyor. Gerçekte ABD, IŞİD sayesinde bölge ülkelerinde istikrarsızlık yaratma çabasında” ifadesini kullandı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir