Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> IŞİD’in Filistin davasını öncelikten çıkarmasına izin verilmemelidir!
Filistin-meselesi-IŞİD'in-Gerisinde-Kalmamalı

IŞİD’in Filistin davasını öncelikten çıkarmasına izin verilmemelidir!

İran Meclis Başkanı “Batılı medyanın IŞİD gibi Tekfirci örgütleri öne alıp Filistin meselesini öncelik dışı bırakmasına izin verilmemeli” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün Tahran’da, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah’ı kabulünde yaptığı konuşmada, İslami Direnişin işgalci İsrail karşısında gösterdiği direnç ve savunmaya değinerek “Bu direniş, Müslümanların izzet ve gurur kaynağıdır” dedi.

Laricani daha sonra, İran İslam Cumhuriyetinin mazlum Filistin halkı direnişine yönelik desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Meclis Başkanı Laricani konuşmasının başka bir bölümünde bölgede yaşanan gelişmeleri hassas ve tarihi olarak tanımlayıp “batılı medyanın IŞİD gibi Tekfirci örgütleri öne çıkartıp, Filistin meselesini öncelik dışı bırakmasına izin verilmemeli” diye vurguladı.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Abdullah Şallah da bu görüşmede yaptığı konuşmada, İslami İran’ın Filistin halkına yönelik maddi-manevi desteklerinden dolayı takdir ve teşekkürlerini ifade ederek “Gazze’nin 51 günlük savaşı, Siyonist İsrail’in Filistin

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir