Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Kassam tugayları: ya ambargo kalkacak ya da patlama olacak!
kassam-tugayları,-ya-ambargo-kalkacak-ya-da-patlama-olacak

Kassam tugayları: ya ambargo kalkacak ya da patlama olacak!

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları Gazze üzerindeki kuşatma kalkmazsa sosyal patlamanın kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Hamas’ın dün (29 Nisan Perşembe) Gazze’de düzenlediği “İntifada Sesi” etkinliğine Kassam adına katılan yüzü maskeli mücahitler “ya ambargo kalkacak ya da patlama olacak” dediler.

Etkinlikte konuşan Kassam mücahidi bu sözü üç defa tekrar ederken, kendisini çevreleyen diğer iki mücahit ise bu ifadenin yazılı olduğu dövizi açtılar. Kassam mücahitlerinin üzerine basa basa bu sözü tekrarlamaları, uzmanlara göre durumun ciddiyetini gösteriyor.

Etkinlikte Hamas adına yapılan konuşmalarda n özgürlük için hazırlıklarını sürdürdüğüne dikkat çekilerek, bölgede bir patlama olacaksa bunun işgalcinin yüzüne patlayacağı ifade edildi.

Etkinlikte konuşan Batı Yakalı esirlerden ve aynı zamanda hareketin de sözcüsü olan Abdurrahman Şedid, Filistin topraklarının bütünüyle İslamî olduğunu ve akideyle irtibatlıGazze’deki direnişi olduğunu söyledi.

Filistin topraklarını özgürleştirmek için Gazze’deki direnişin hazırlık yapmaya devam ettiğini hatırlatan Şedid işgalciye seslenerek “Gazze’nin yaralarını sarmakla meşgul olması ve kuşatma altında olması sizi aldatmasın. Şu anda patlamak üzeredir. Şayet patlarsa kesinlikle işgalcinin yüzüne patlayacaktır” dedi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...