Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Kassam’dan İsrail’e Şok Operasyon!
Kassam tugaylarından israile şok operasyon

Kassam’dan İsrail’e Şok Operasyon!

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Erez askeri üssüne düzenlediği ve işgal askerlerinin ölümüne veya yaralanmalarına yol açan saldırı hakkında bilgi verdi.

El-Kassam Tugayları, bugün (24 Ağustos Pazar) akşam saatlerinde yayınladığı bildiride, mücahitlerin bir hafta boyunca işgal ordusu askeri istihbaratına ait bir merkezinin de bulunduğu Erez üssünü gözetlediğini açıkladı.

Gözlemler neticesinde öğlen saat 13:00′te bir otobüsün istihbarat merkezinde çalışan subayları ve askerleri getirdiğinin tespit edildiğini kaydeden El-Kassam Tugayları, bugün saat 13:05′te askerlerin ve subayların gelişinden hemen sonra söz konusu alana üç değişik yerden birbuçuk saat boyunca 16 milimetrelik 15 havan ve 120 milimetrelik 8 havan mermisi atıldığını bildirdi.

Saldırıda birçok işgal askerinin öldüğünü ve yaralandığını kaydeden El-Kassam Tugayları, işgal yönetiminin üçü ağır altı askerin yaralandığını itiraf ettiğini söyledi.

İşgal rejimi kaynakları, El-Kassam Tugayları’nın saldırısının bölgede yangın çıkmasına ve elektriklerin kesilmesine yol açtığını ifade etti.

El-Kassam Tugayları, bildirinin sonunda işgalcilere mesaj göndererek, işgal liderlerinin, askerlerinin ve subaylarının hareketlerinin mücahitler tarafından takip edildiğini söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir