Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> Kuzey Kore ABD’ye Meydan Okudu!
kuzey-kore-ABD'ye-meydan-okudu

Kuzey Kore ABD’ye Meydan Okudu!

Sony Pictures’a yönelik siber saldırının ardından ABD’yle Kuzey Kore arasında başlayan sözlü düello sürüyor. ABD’nin saldırıdan sorumlu tuttuğu Kuzey Kore, ortak araştırma komisyonu önerisi Washington’dan karşılık bulmayınca Pentagon ve Beyaz Saray dahil bir dizi stratejik noktaya saldırı düzenleme tehdidinde bulundu.

Ülkenin resmi haber ajansı KCNA tarafından yayımlanan açıklamada, “Kuzey Kore ordusu ve insanları, siber savaş alanı da dahil tüm savaş alanlarında ABD’ye meydan okumak için hazır” ifadelerine yer verildi.

ABD’yi ‘anakara‘sındaki bir dizi önemli noktaya saldırı düzenlemekle tehdit eden Kuzey Kore, Başkan Barack Obama’nın da ‘düşüncesizce‘ dedikodu ürettiğini açıkladı.

Geçen ay Sony Pictures’ın sistemine giren ‘Guardians of Peace’ (Barış Muhafızları) isimli hacker grubu, ilk olarak yapım şirketine ait henüz yayımlanmayan dört filmin DVD’lerini sızdırmış ve şirkete ait bilgilerin ele geçirdiğini duyurmuştu.

Saldırının Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un ‘öldürüldüğü‘ ‘The Interview‘ filmine tepki olarak yapıldığını savunan üst düzey Amerikalı yetkililer, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI ve Barack Obama, Pyongyang’ı suçlamıştı.

Suçlamaların ardından gözlerin çevrildiği Kuzey Kore’yse Sony’e düzenlenen saldırıdan sorumlu olmadıklarını açıklamış ve ABD’ye ortak soruşturma teklifinde bulunmuştu.

Öte yandan hackerların hedefi olan Sony Pictures, ilk olarak The Interview’un vizyon tarihini değiştirmiş ancak aralarında Obama ve Angelina Jolie’nin de olduğu bazı isimlerin adının geçtiği şirketiçi yazışmaların deşifre edilmesinin ardından, filmin gösterime girmeyeceğini açıklamıştı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir